Blog #8: Starten met hardlopen na een voorstekruisbandoperatie
Te snel starten met hardlopen kan de gezondheid van de knie na een voorste-kruisbandoperatie op lange termijn negatief beïnvloeden.

Te snel starten met hardlopen kan de gezondheid van de knie na een voorste-kruisbandoperatie op lange termijn negatief beïnvloeden.
Omdat het niet duidelijk is welke criteria er door de fysiotherapeut gebruikt moeten worden om te bepalen of iemand weer mag beginnen met hardlopen, vroegen we fysiotherapeuten een online vragenlijst in te vullen. In totaal vulden 476 fysiotherapeuten uit Australië, Frankrijk en Nederland deze vragenlijst in.
De fysiotherapeuten gaven aan vooral te kijken naar de volgende criteria: zwelling van de knie, pijn aan de knie, en kracht in de bovenbeenspieren. Er was echter heel veel variatie in de gegeven antwoorden. Daarnaast was het onduidelijk welke afkapwaarden het beste gebruikt kunnen worden voor deze criteria.
Bron: Sayer TA, van Melick N, Riera J, Jackson J, Bryant A, Bogie R, Cross N, Edouard P, Rambaud A. Is it time to develop specific return to running criteria for ACL rehabilitation?
An international survey of physiotherapists criteria for return to running following ACL injury. Phys Ther Sport 2024;67:19-24.
TOEKOMSTIG ONDERZOEK ZOU MOETEN AANTONEN OF PATIËNTEN DIE AAN BEPAALDE CRITERIA VOLDOEN VOORDAT ZE WEER GAAN HARDLOPEN EEN BETERE LANGE TERMIJN GEZONDHEID VAN DE KNIE HEBBEN.
Nicky van Melick
Nicky van Melick is post-doc onderzoeker sportorthopedie, docente en voormalig sportfysiotherapeute, met knieklachten in het algemeen en voorste-kruisbandletsel in het bijzonder als aandachtsgebied.
Haar ideaal? Eraan bijdragen dat de zorg voor iedereen met knieklachten naar een nog hoger niveau getild wordt!













